Zawodnicy STC ponownie aktywni na zawodach kolarskich

W drugiej części wakacji starty zawodników Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów rozpoczął Mariusz Mirkowski, który powoli zaczyna specjalizować się w ultramaratonach kolarskich. W sobotę 6 sierpnia, 25 minut po północy, wyruszył ze stadionu w Dywitach na trasę maratonu rowerowego Warnija „Szlakami Warmii”. Impreza ma na celu popularyzację walorów krajoznawczych regionu Warmii przy jednoczesnym propagowaniu kolarstwa szosowego i turystyki rowerowej w Polsce. Trasę o długości 400 kilometrów Mariusz pokonał w czasie 17 godzin i 1 minuty.

Damian Strzała kontynuował starty w serii wyścigów ŻTC Bike Race SUPER PRESTIGE, organizowanych przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.7 sierpnia wystartował w Białej Rawskiej. Na mecie 7 etapu o długości 100 kilometrów zameldował się z czasem 02:21:38, co pozwoliło mu zająć 10 miejsce w kategorii wiekowej M20.

Ósmy etap serii odbył się 20 sierpnia w Górze Kalwarii. Trasa wyścigu składała się z 5 okrążeń po 18 km. Tym razem Damian ukończył rywalizację na 13 pozycji z czasem 02:06:39.Wielki finał cyklu miał miejsce 28 sierpnia w Żyrardowie. Niestety tego startu nasz zawodnik nie będzie mógł zaliczyć do udanych – na skutek defektu sprzętu utracił kontakt z czołówką wyścigu. Po usunięciu awarii ponad połowę ze 114 kilometrów tego etapu przejechał sam. Pokonanie trasy zajęło mu 03:03:29 i ostatecznie na mecie był 39. W klasyfikacji generalnej ŻTC Bike Race SUPER PRESTIGE Damian Strzała zajął 7 miejsce.

27 sierpnia w Kotuniu odbyła się impreza o nazwie „Twarda Skóra”. Był to wyścig kolarski na dystansie 216 kilometrów, którego trasa prowadziła wokół Powiatu Siedleckiego. Na starcie stanęło około 150 zawodniczek i zawodników, a wśród nich było pięciu członków Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów. Najlepszy wynik wykręcił Sylwester Prętczyński, który przejechał tę trasę w czasie 6:12:39 i dzięki temu zajął najwyższe miejsce na podium w kategorii M5, a w klasyfikacji generalnej był na 9 pozycji. Z identycznym czasem na mecie zameldował się Damian Strzała i w kategorii M2 był 3 (10 miejsce w generalce). W grupie trzydziestolatków (M3) Piotr Kryszczuk z czasem 6:47:55 zajął 17 miejsce, natomiast Mariusz Mirkowski przejechał tę trasę w 7:19:57 i ukończył ten wyścig na 25 miejscu. W kategorii M4 wystartował Tomasz Jarosz. Pokonanie ponad 200 km zajęło mu 8:02:56 i został sklasyfikowany na 34 pozycji w grupie wiekowej.

WSZYSTKIM zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i DZIĘKUJEMY za godne reprezentowanie Sokołowskie Towarzystwo Cyklistów👏