Letnie starty zawodników STC

W pierwszej połowie wakacji, mimo sezonu urlopowego, zawodnicy Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów brali udział w imprezach i zawodach kolarskich organizowanych na terenie całego kraju. Aktywny lipiec rozpoczął Mariusz Mirkowski startem w ultra maratonie kolarskim pod nazwą „Pierścień Tysiąca Jezior”. Trasa o długości 610 kilometrów, którą zawodnicy pokonują jadąc non-stop, prowadzi przez najpiękniejsze rejony Warmii i Mazur oraz Suwalszczyzny. Na całej trasie organizator usytuował odcinki kontrolne, na których zawodnicy mogli odpocząć i zaopatrzyć się w prowiant potrzebny do nabrania sił przed dalszą jazdą. Na pokonanie tej niezwykle ciężkiej i wymagającej niemałej kondycji trasy Mariusz potrzebował 28 godzin 1 minuty i 42 sekund. W kategorii Open zajął 64 miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej znalazł się na 91 pozycji.

Następną imprezą w której udział wzięli zawodnicy STC było „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – ROWEREM PRZEZ POLSKĘ”. Jest to cykl 16 wyścigów, po jednym w każdym z województw. Pierwszy etap startuje już w marcu lub w kwietniu (tu dużą rolę odgrywa pogoda), a ostatni rozgrywany jest we wrześniu. W każdej z imprez uczestnicy mają do wyboru jedną z trzech tras o różnej długości – REKREACYJNĄ, SPORTOWĄ i TURYSTYCZNĄ. Etap w województwie opolskim, wstępnie planowany na 2 kwietnia, ze względu na złe warunki pogodowe przełożono na termin późniejszy i ostatecznie rozegrany został 9 lipca w Brzegu. W wyścigu na trasie SPORTOWEJ o długości 122 kilometrów wystartował Damian Strzała. Na mecie zameldował się z czasem 02:55:02. Zawodnik Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów sklasyfikowany został na 6 pozycji, tracąc zaledwie 2 sekundy do zawodnika który zajął 3 miejsce. IX etap „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – ROWEREM PRZEZ POLSKĘ” 30 lipca zawitał do województwa podlaskiego. Po raz trzeci w historii impreza odbyła się w Siemiatyczach, start i meta zlokalizowane były na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W przejeździe na trasie REKREACYJNEJ, o długości 89 km, udział wzięło dwóch zawodników STC – Piotr Kryszczuk i Tomasz Jarosz. Pokonanie tego dystansu zajęło im kolejno 2:41:15 i 2:41:35.Niezwykle emocjonujący przebieg miał wyścig na trasie SPORTOWEJ, gdzie od samego startu bardzo aktywny był Damian Strzała. Na dystansie 112 kilometrów barwy Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów cały czas widoczne były w czołówce grupy, która razem dojechała do mety. Ostatecznie Damian finiszował na 2 miejscu uzyskując czas 03:05:01, przegrywając ze zwycięzcą tego etapu o przysłowiowe „koło”. Warto przy tym powiedzieć, że na mecie różnica czasu między pierwszym a 12 zawodnikiem wyniosła zaledwie 3 sekundy!

24 lipca Damian Strzała wystartował w Serocku, w wyścigu ŻTC Bike Race SUPER PRESTIGE. Jest to cykl wyścigów szosowych organizowanych przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Tym razem ścigano się na trasie na której w 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Masters. Dystans 102 kilometrów nasz zawodnik pokonał w czasie 2:28:44 i zajął 10 miejsce, tracąc do zwycięzcy tylko 5 sekund.

Ostatnią imprezą w której udział wzięli zawodnicy Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów, było Tour de Pologne Amatorów. To jeden z największych i chyba najbardziej prestiżowy wyścig szosowy dla amatorów w Polsce. Jednym z elementów świadczących o wyjątkowości tej imprezy jest to, że kolarze amatorzy ścigają się na fragmencie trasy Tour de Pologne UCI World Tour. Tegoroczna edycja, która odbyła się 31 lipca, była jednocześnie Memoriałem Ryszarda Szurkowskiego. W wyścigu na dystansie 75 km i sumie przewyższeń wynoszącej ponad 1500 metrów udział wzięło około 1900 zawodniczek i zawodników. Sylwester Prętczyński ukończył wyścig z czasem 2:42:51 i sklasyfikowany został na 313 pozycji, natomiast Marcin Piotrowski przejechał trasę w czasie 3:07:24 i na mecie był 748.