Sprinty STC

Sprinty STC
Przygotowania kolarzy Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów do sezonu 2014, dają zauważalne wyniki w trakcie zawodów organizowanych w naszej części Polski. Podczas I Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „O Puchar Wójta Gminy Bartniczka”, w Radoszkach k/Bartniczki, 5 lipca, Piotr Michałowski na mecie był 2. po przejechaniu dystansu 60 km, natomiast Sylwester Prętczyński (M40) wywalczył 3 miejsce. W grupie wiekowej M50 Jerzy Łętowski na mecie był 6, natomiast Michał Karakula (M60) zajął 11 miejsce.
W dniu następnym 6 lipca, podczas zawodów X Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „Memoriał Czesława Popławskiego” w Brodnicy (dystans 72 km), kolarz z STC – Sylwester Prętczyński, ponownie stanął na podium. Sylwek w samotnej pogoni za uciekającą grupą kolarzy z innych klubów, efektownie dojechał do uciekinierów, zapewniając sobie 3 miejsce na podium. Piotr Michałowski był 5, Michał Karakula 9, zaś Jerzy Łętowski wycofał się z wyścigu. Zawody zaliczone do kat. Cyklosport.
Kolarze STC podczas tegorocznego lata nie poddają się lenistwu, pomimo panujących upałów. W dniach 26 i 27 lipca, będą brali udział w zawodach kolarskich zaliczonych do Pucharu Polski; Nowy Kawęczyn ŻTC BIKE RACE 2014 oraz w Tuszynie ŻTC BIKE RACE 2014 – Memoriał Sławka Rubina. Tydzień później tj. 3 sierpnia, zamierzają wziąć udział w wyścigu ŻTC BIKE RACE 2014 w Górze Kalwarii.
Roman Domański