Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego

W sobotę, 12 września 2015 roku, odbył się wyścig kolarski o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego umieszczony w Kalendarzu Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego na br., zorganizowany przez Sokołowskie Towarzystwo Cyklistów. Z różnych przyczyn wyścigi przewidziane przez Komisję Polskiego Związku Kolarskiego Masters, ujęte w Kalendarzu Imprez 2015, które miały odbyć się w dniach 8-9 sierpnia, nie doszły do skutku. To już historia, do której nie ma co wracać.

Zorganizowana impreza kolarska w dniu 12 września, była przeznaczona dla niezrzeszonych w wieku 10-12 lat; 13-15 oraz dla zrzeszonych w kategoriach: Żak – 11-12 lat, Młodzik – 13-14 lat, Junior Młodszy – 15-16 lat. Żaczka – 11-12 lat, Młodziczka – 13-14 lat, Juniorka Młodsza – 15-16 lat i Masters open (amatorzy). Trasa wyścigu przebiegała ulicami: Ząbkowska (start, meta), Aleja 550 lecia, Kosowska, Ząbkowska, na dystansie 6200 m. Z uwagi na zimno i padający deszcz, organizatorzy i sędzia główny Zbigniew Ruzik (prezes Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego), ograniczyli dystans wyścigów w każdej kategorii. Najmłodsza kategoria – niezrzeszeni 10-12 lat, jechali 1 okrążenie, druga kategoria – niezrzeszeni, 12-15 lat jechali 2 okrążenia, Żaczki, Żaki, Młodzicy, Młodziczki, Juniorki Młodsze – 3 okrążenia, Junior Młodszy i Masters – 4 okrążenia. Zdaniem uczestników i szkoleniowców przyjęta trasa była trasą szybką, na której zawodnicy mogli bezpiecznie rywalizować.
Po raz pierwszy w barwach Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów wystąpili kolarze zrzeszeni od 1997 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim prowadzeni przez Czesława Ambroziaka. Dwie zawodniczki: Juniorka Młodsza Eliza Steć i Juniorka – Sylwia Nasiłowska w dniach 19-20 września, będą startować w Pucharze Polski w Siedlcach.
Do najbardziej widowiskowej rywalizacji doszło w najstarszej kategorii Masters pomiędzy Sylwestrem Prętczyńskim (STC) a Adamem Skolimowskim z Cyklonu Sport Sulejówek. Po zaciętym finiszu, szybszym okazał się Prętczyński. Należy dodać, że Sylwek startujący w innych wyścigach ogólnopolskich (kat. 40-50 lat), zajmuje czołowe miejsca. Startująca młodzież w wyścigach dla niezrzeszonych, była bardzo zadowolona ze swoich występów i chętna do uprawiania tej dyscypliny sportu.
Wyniki:
Dziewczęta (2000-2002): 1 Anna Garczyńska, 2 Maria Długołęcka, 3 Karolina Gołębiewska.
Chłopcy: 1 Kamil Wcisłak, 2 Przemysław Adamczuk, 3 Eryk Rozbicki.
Dziewczęta (2003-2004): 1 Julia Zalewska, 2 Kabriela Słupska, 3 Dominika Koć.
Chłopcy (2003-2004): 1 Maciej Domański, 2 Piotr Rosochacki, 3 Tomasz Pasik.
Żak: 1 Julian Kot (BDC Nosir Nowy Dwór Mazowiecki), 2 Eryk Śliwiński (BDC Nosir Nowy Dwór Mazowiecki).
Żaczka: Julia Ryst (AMP UKS Victoria Sulejówek).
Młodzik: 1 Mikołaj Nowacki (UKK Huragan Wołomin), 2 Dominik Gajewski (SKK Bank TEAM), 3 Maciej Jóźwiak (STC Sokołów).
Młodziczka: Angelika Makowiecka (STC Sokołów), 2 Julia Kur (STC Sokołów).
Junior Młodszy: 1 Dominik Kucharek (SKK Bank TEAM), 2 Damian Rytel-Andranik (STC Sokołów), 3 Mateusz Sobotka (AMP UKS Victoria Sulejówek).
Juniorka Młodsza: Eliza Steć (STC Sokołów).
Juniorka: Sylwia Nasiłowska (STC Sokołów) startując z Mastersami, była 5.
Masters open: 1 Sylwester Prętczyński (STC Sokołów), 2 Adam Skolimowski (Cyklon Sport Sulejówek), Jerzy Łętowski (STC Sokołów).
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, które wręczali: w imieniu burmistrza – sekretarz miasta Maria Truszkowska i członkowie zarządu STC – Maciej Wąż oraz Leszek Rosochacki. Organizatorzy dziękują policjantom i strażakom za sprawny przebieg wyścigu zwłaszcza, że przebieg trasy prowadził odcinkami ulic naszego miasta, przy otwartym ruchu pojazdów.

Pełne wyniki
12.09.2015 Sokołów Podlaski WYNIKI licencje
12.09.2015 Sokołów Podlaski WYNIKI NIEZRZESZENI

 

Galeria zdjęć z wydarzenia.