Po 5. sezonie STC

Po 5. sezonie STC
Sokołowskie Towarzystwo Cyklistów istnieje od 5 lat i skupia obecnie 38 członków. W tym sezonie cykliści starowali w 12 wyścigach na terenie Polski osiągając najlepsze wyniki ze wszystkich dotychczasowych sezonów. W tym sezonie po raz pierwszy startowali zawodnicy spoza Sokołowa. Trzech z nich pochodzi z Białegostoku, reprezentując barwy sokołowskiego stowarzyszenia.
Ośmiu zawodników zostało sklasyfikowanych w Challlange’ach i Pucharze Polski.
Wyniki:
Kategoria wiekowa 8-29 lat Piotr Michałowski w Challlange’u – 19 miejsce, w Pucharze Polski 24 na 179 sklasyfikowanych zawodników.
Kategoria wiekowa 30-39 lat Tomasz Skibko w Challlange’u – 18 miejsce, w Pucharze Polski 21 na 225 sklasyfikowanych zawodników.
Kategoria 40-44 lat Sylwester Prętczyński w Challlange’u – 9 miejsce, w Pucharze Polski 3 miejsce na 120 sklasyfikowanych zawodników, w tej samej kategorii Wojciech Błoński w Challlange’u – 16 miejsce, w Pucharze Polski 13 miejsce. Mariusz Wcisłak w Challlange’u – 47 miejsce, w Pucharze Polski 46.
Kategoria 50-54 lat Jerzy Łętowski w Challlange’u – 12 miejsce, w Pucharze Polski 6 miejsce na 117 sklasyfikowanych zawodników.
Kategoria 60-64 lat Szczepan Dziewulski w Challlange’u – 48 miejsce, w Pucharze Polski 33 miejsce na 92 sklasyfikowanych zawodników.
Kategoria 65-69 lat Michał Karakula w Challlange’u – 10 miejsce, w Pucharze Polski 7 na 55 sklasyfikowanych zawodników.
Tradycyjnie STC po raz 5 organizował V Ogólnopolski Wyścig Kolarski Masters, w którym na szosach powiatu sokołowskiego ścigali się kolarze z całej Polski. Dodać należy, że działacze stowarzyszenia corocznie organizują majówkę – imprezę masową dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Kilkugodzinna impreza w okolicach Sokołowa, kończy się spotkaniem uczestników przy ognisku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 4, biorąc udział w różnych konkursach sprawnościowych jazdy rowerem.
W kolejnym sezonie STC również będzie kontynuowało swoją działalność, licząc na większy udział sokołowiaków w wyścigach oraz majówce z rowerem.
Juliusz Nowicki